Trendy w projektowaniu dla biznesu – szklane ściany w biurze

Przeszklenia w aranżacji wnętrz wyglądają nie tylko bardzo nowocześnie, ale mogą być też bardzo praktyczne. Wiele firm w aranżacji przestrzeni biurowej wykorzystuje szklane ściany biurowe, ponieważ są one funkcjonalne i dobrze wyglądają. Dlatego też zamiast drewnianych czy plastikowych ścianek coraz częściej przestrzeń wyznacza się z użyciem szklanych elementów.

Funkcjonalne zastosowanie ścianek szklanych do biura

Aby dobrze wykonywać pracę każdy pracownik powinien mieć wydzielone stanowisko, które będzie odpowiedniej wielkości oraz dobrze oświetlone, najlepiej światłem dziennym. Wyodrębnienie miejsca zapewnia pracę w lepszych warunkach oraz skupieniu, ale jednocześnie nie może przytłaczać. Z jednej strony ścianki działowe zapewniają możliwość stworzenia prywatności i komfortu pracy, ale z drugiej mogą zasłaniać światło.

Dlatego szklane ściany biurowe cieszą się coraz większą powszechnością, ponieważ dzielą miejsce, ale też przepuszczają światło. Warto też wspomnieć, że szkło wykorzystywane do budowania ścianek działowych jest hartowane i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Jednak nie jest to szkło całkowicie przeźroczyste, dlatego zapewnia prywatność stanowisku pracy.

A do tego można na ściance pisać notatki odpowiednim markerem do pisania po szkle czy przyklejać samoprzylepne karteczki przez co taka ścianka może zamienić się w planner lub podręczny notes.

Szklane ściany biurowe mogą też zastąpić standardowe ściany odgradzające prywatne biuro od przestrzeni biurowej. W ten sposób można bez zabierania przestrzeni stworzyć gabinet, z którego będzie widok na przestrzeń roboczą całego biura, ale też wydzielona prywatna przestrzeń, w której można prowadzić spotkania biznesowe czy pracować nad ważnym projektem.

Nowoczesna aranżacja na plus

Zastosowanie szkła i metalu jest też po prostu nowoczesną formą aranżacji wnętrza, która jest obecnie modna. A do tego korzyścią z zastosowania szklanych ścianek działowych jest ich elegancja, zawsze korzystny wygląd oraz możliwość ich wykorzystania jako elementu dekoracyjnego lub do umieszczenia logotypu firmy.

Ścianki ze szkła nie muszą być ustawione prosto, mogą być specjalnie wygięte w półkola, aby tworzyć nowoczesną, kapsułową część biura. Do tego na szkło można nanieść różnego rodzaju wzory graficzne metodą sitodruku nie tylko, aby sprawić, by były mniej przeźroczyste, ale po to, aby podnieść ich wartość wizualną.

Na tego typu ścianach z powodzeniem można dodać też logo i cele firmy. A na ścianach odgradzających prywatne gabinety nazwiska ich właścicieli, co również wygląda bardzo profesjonalnie, ale też elegancko.